Čo v horoskope znamená ascendent?

ascendent

Ascendent patrí ku kľúčovým prvkom horoskopu. Ako ascendent sa označuje východný bod každého horoskopu. Na západe oproti nemu stojí descendent. Obe protiľahlé znamenia spája v horoskope os. Výpočet ascendenta sa odvíja od presného času a miesta narodenia a nie je preto úplne jednoduchý. Môže ale poskytnúť informácie užitočné pre život.

Čo hovorí ascendent?

Ascendent je informácia o tom, ako daný človek pôsobí zvonku, ako ho vníma jeho okolie. Ascendent – znamenie alebo planéta v ascendente vypovedá tiež o túžbach a snoch človeka. Môže tiež predstavovať obsah, ktorý má človek v živote naplniť.

Ascendent v baranovi

Pokiaľ je v horoskope ascendent v baranovi, ukazuje na aktívneho človeka. Je činorodý a ambiciózny.

Ascendent v býkovi

Ak má človek ascendent v znamení býka, býva síce pomalší, ale vytrvalý. Definuje si plány a robí všetko preto, aby ich dosiahol, skôr či neskôr.

Ascendent v Blížencoch

Ak horoskop zobrazuje ascendent v Blížencoch, patrí spravidla všestrannému človeku so záujmom o mnoho rôznych oblastí.

Ascendent v rakovi

Horoskop s ascendentom v Rakovi patrí k emotívne ladeným ľuďom.

Ascendent v levovi

Ak má človek horoskop s ascendentom v znamení Leva, býva obdivovaný, možno až výstredný. Spája sa s ním väčšinou moc a je mu daná tiež veľká dávka tvorivosti.

Ascendent v Panne

Človek s ascendentom v Panne máva organizačné schopnosti, vie si usporiadať život aj svoju osobnosť. Ascendent v Panne sa spája so zmyslom pre poriadok, tiež s vrodenou slušnosťou a dôstojnosťou.

Ascendent vo Váhach

Horoskop s ascendentom v znamení Váh patrí k človeku, ktorý sa riadi rozumom. Môže ho charakterizovať tiež váhavosť či nerozhodnosť.

Ascendent v Škorpiónovi

Ak horoskop ľuďom prisudzuje ascendent v Škorpiónovi, spravidla im dáva aj túžbu po boji so zlom či po moci. Títo ľudia môžu byť aj žiarliví.

Ascendent v Strelcovi

Ak je ascendent horoskopu v Strelcovi, človek býva prchavý či rozpoltený. Môže usilovať o protichodné ciele alebo svoje ciele opúšťa ešte pred ich dosiahnutím.

Ascendent v Kozorožcovi

Človek s ascendentom v znamení Kozorožca máva problémy s nedostatkom energie. Spravidla túži po spoločenskom uznaní.

Ascendent vo Vodnárovi

Človek s ascendentom vo Vodnárovi máva vrodený nadhľad, vie si dať odstup, vie byť neosobný. Vyznáva skôr spoločenské konvencie než osobné preferencie jednotlivca.

Ascendent v Rybách

Ascendent v Rybách dáva človeku umelecké sklony, tvorivosť a bohatú fantáziu.

Čo hovorí horoskop o vašej osobnosti?
S našimi profesionálnymi astrológmi získate nielen informácie o ascendente, ale aj ďalších významných prvkoch horoskopu. Dozviete sa, ako postavenie planét v čase vášho narodenia môže utvárať vašu osobnosť a tiež to, ako vám informácie z horoskopu môžu byť užitočné pre vašu životnú cestu.
Stačí len zavolať na 0988 612 700.

veštice online