Chcete zachrániť vzťah? A je vôbec o čo stáť?

vztah

Žiadny vzťah nefunguje len tak. Vždy je potrebné vynaložiť určité úsilie, vychádzať tomu druhému v ústrety, rešpektovať sa, brať ohľady, ale nestratiť pritom sám seba.

Žiadny vzťah nie je úplne bez mráčikov, skôr či neskôr sa nebo jednoducho zatiahne. Krízy k vzťahom patria, sú však väčšie a menšie krízy. Existujú krízy, ktoré sa dajú prekonať a tiež krízy, ktoré v dvoch prekonať nejde. Hoci ľudia často zo vzťahu príliš rýchlo utekajú namiesto toho, aby sa pokúsili ho zachrániť, niektoré vzťahy za záchranu jednoducho nestoja. Problém je v tom, že je ťažké rozoznať, ktorý vzťah za to stojí a ktorý za vynaloženú snahu nestojí.

Ak riešite partnerskú krízu, môžu sa vám hodiť parametre vzťahu, ktorý stojí za záchranu. Ako vyzerá vzťah, do ktorého sa oplatí investovať? Aby ste nemárnili svoj čas zbytočne, zvážte, ako váš vzťah vyzerá, na čom je založený a o čo sa opiera …

Kvalitný vzťah sa má o čo oprieť

Tie najpevnejšie vzťahy sú založené na vzájomnom rešpekte partnerov, ale aj na túžbe zdieľať svoj čas, zážitky a záujmy. Každý z partnerov sa môže venovať rôznym oblastiam, avšak mali by sa navzájom rešpektovať a podporovať. Vzťah, ktorý stojí za záchranu, má pevné základy. Nejde o zamilovanosť či sexuálnu príťažlivosť (hoci aj tá je dôležitá), ale skôr o priateľský vzťah.

Ak má každý z partnerov skutočný záujem o toho druhého, rešpektuje jeho charakter a teší sa zo spoločne stráveného času. Ide o vzťah, ktorý by nemala narušiť alebo zničiť akákoľvek prekážka.
Nech sú prekážky vzťahu akékoľvek a kríza má akýkoľvek dôvod, dôležitá je snaha o spoločné riešenie.

Kvalitný vzťah je kombináciou priateľstva a túžby

Partnerský vzťah však nie je priateľstvo. Priateľstvo je málo. Vo vzťahu by nemala chýbať túžba. Životný náprotivok môže mať akékoľvek nedostatky, avšak v milostnej oblasti by nemali vytvárať problém. V kvalitnom vzťahu nechýbajú pozitívne emócie, emočné uspokojenie, ale ani to fyzické.

Ako je na tom ten váš vzťah? Je v ňom priateľstvo, láska a túžba? Ak áno, iste stojí za záchranu. Ak nie, zvážte, či je čo zachraňovať. Ak sa vzťah nemá o čo oprieť, dlhodobo je neudržateľný.
Niekedy sa oplatí investovať do vzťahu nového, než márniť svoj čas v nefunkčnom vzťahu. Samozrejme, nejde len o vzťah samotný, ale aj o rodinu. Ak sú vo vzťahu deti, otázka je zložitejšia. Na druhej strane si aj deti zaslúžia vyrastať vo fungujúcom rodinnom prostredí tak, aby si osvojili obraz kvalitného vzťahu.

Neviete si rady?
Napriek všetkej teórii sú vzťahy vôbec tým najzložitejším, čo človek počas života rieši. Partnerská kríza môže zobrať veľa síl a nezriedka aj pekne zamotať hlavu. Odpovedať na otázku, či daný vzťah skutočne stojí za záchranu, nebýva jednoduché.

Niekedy sa hodí aj názor niekoho zvonku. Môže ísť o nezaujatého priateľa alebo terapeuta. Rady ohľadom partnerského života môžete nájsť aj na menej obvyklých miestach. Jedným z nich sú napríklad aj služby kartárok či veštcov.

Ďalší pohľad na svoj vzťah môžete získať veľmi jednoducho a prakticky ihneď. Kartárky a veštci sú dostupní na telefóne, stačí zavolať na 0988 700 888. Vzťahové problémy dokonca patria k tým najčastejším, ktoré sa v telefonickej veštiarni riešia. Získate tak pohľad niekoho skúseného, zároveň však absolútne nezávislého, čo sa môže hodiť. Služby sú navyše úplne diskrétne.

veštice online