Bylinkový horoskop

bylinky

Horoskop predurčuje povahové rysy človeka, jeho správanie, životnú cestu, ale aj dispozície k určitým zdravotným problémom a chorobám. Znamenie horoskopu sa tak spája aj s liečivými bylinkami, ktoré sú pre niektoré znamenia vhodnejšie ako pre znamenia iné.

Patríte k vyznávačom prírodnej medicíny a zaujíma vás, aké bylinky, rastlinky a kvety sa hodia práve k vášmu znameniu? Prinášame vám základný prehľad.

Baran (21.3. – 20.4.)

Baran je ohnivým znamením plným života a energie. Jeho život je však príliš rýchly, a tak sa k nemu hodia bylinky pre upokojenie ako chmeľ alebo medovka. Baranovi prídu vhod aj liečivé byliny na posilnenie imunity. Môže ísť napríklad o cesnak, hodí sa aj majorán alebo žihľava.
Šťastnou bylinou barana je vres.

Býk (21.4. – 21.5.)

Na rozdiel od barana je býk znamením krajiny. Často ho trápia problémy tráviaceho systému. Hodia sa mu preto byliny ako puškvorec, mäta, materina dúška, tiež železník, artičok, petržlen alebo podbeľ.
Šťastnou bylinou býka je nezábudka.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Blíženci sú vrtký, aktívni a flexibilní ľudia. Viažu sa k vzdušnému živlu. Poslúžia im bylinky na nervy ako bazalka, medovka či kozlík. Trápiť ich môžu aj problémy dýchacích ciest. Pomôcť potom môže rasca, tymián alebo estragón.
Šťastnou bylinou je pre Blížencov čierna baza.

Rak (22.6. – 22.7.)

Rak je znamením vody. Je pokojný, ale nepredvídateľný. Býva precitlivený a nervózny. Často ho hnevá žalúdok. Prospieť mu môže mäta, tiež ďalšie liečivé byliny ako medovka, šalvia, nechtík, lipa alebo zázvor. Ženám urobia dobre bylinky na gynekologické ťažkosti, napríklad alchemilka.
Šťastnou rastlinou je pre raka mak.

Lev (23.7. – 22.8.)

Lev je ohnivým znamením, ku ktorému sa hodia slnečnice, harmanček, ľubovník, nechtík alebo arnika. Popri týchto žiarivých bylinách ocení lev aj nevädzu, šafran, bazalku alebo artičok. Bylinky vhodné pre leva predchádzajú problémom so srdcom, horké byliny potom prospievajú tráveniu.
Šťastnou bylinou leva je margaréta.

Panna (23.8. – 22.9.)

Panna je znamením krajiny, ktorú môže trápiť trávenie. Jej bylinkou je slez, ktorý okrem iného podporuje obnovu slizníc. Pomôcť môžu aj bylinky ako majorán, levanduľa, bodliak, estragón alebo čierna baza
Čierna baza je tiež šťastnou bylinou panny.

Váhy (23.9. – 23.10.)

Váhy sú vzdušným znamením, ktoré môže prepadať smútok. S ním sa viažu aj ochorenia obličiek a močového ústrojenstva. Užitočnými bylinami tak budú zlatobyľ alebo breza, tiež medovka, materina dúška alebo rebríček. K znameniu patria aj kvety ako ľalie alebo orgován.
Šťastnou bylinkou je nezábudka.

Škorpión (24.10. – 22.11.)

Škorpión je vodným znamením. Liečivé rastliny, ktoré škorpiónovi urobia dobre, zastupuje napríklad chmeľ, bodliak, palina, ostružina, smrek, tiež cibuľa alebo cesnak.
So znamením sa spája aj vres, ako šťastná bylina.

Strelec (23.11. – 21.12.)

Strelec je ohnivým znamením. Stretáva sa s tráviacimi ťažkosťami alebo ochorením pečene. Častejšie ako choroby rieši úrazy a náhodné zranenia. K bylinám strelca patrí najmä púpava, tiež čakanka, levanduľa, borievka, šalvia, repík alebo kostihoj.
Šťastnou bylinou strelca je nevädza.

Kozorožec (22.12. – 20.1.)

Kozorožec je znamením zeme, znamením trpiacim poruchami krvného obehu, zlým trávením, ťažkosťami močového systému alebo zápalmi kĺbov. Hodí sa mu preto praslička. Vhodné bylinky reprezentuje tiež tymian, čierna baza, slez, konope, koriander, kapsička pastierska, arnika, kostihoj alebo dubová kôra.
Šťastnou bylinkou kozorožca je papradie.

Vodnár (21.1. – 20.2.)

Vodnár je vzdušným znamením, náchylným na psychické ťažkosti. Dobre mu urobia bylinky ako je medovka, valeriána, vavrín, majorán, lipa alebo gaštan.
Šťastnou bylinou je papradie.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Ryby sú vodným znamením. Sú veľmi citlivé. Môžu mať ťažkosti so srdcom. Často ich trápia tiež prechladnutia. Pomôžu bylinky ako mäta, hloh, podbeľ, puškvorec, tiež škorica alebo aníz.
Šťastnou bylinou rýb je nevädza.

Zaujíma vás viac?
Hľadáte riešenie pre svoje konkrétne problémy? Chcete poradiť, aká bylinka alebo liečba je vhodná priamo pre vás? Zaujíma vás detailný horoskop a opis vášho znamenia? Kontaktujte naše veštice.

veštice online