Archanjel Rafael – najvyššie liečiteľ

Archanjel Rafael je vedľa archanjela Michaela a archanjela Gabriela jedným z trojice nebeských poslov. Je považovaný za najvyššieho liečiteľa. Posiela ho sám Boh, aby prinášal zdravie, spokojnosť a mier. Pre svoj mimoriadny zmysel pre humor, ktorý je však veľmi vľúdny a jemný, je tiež anjelom radosti. Rafael žiari smaragdovo zelenou farbou.

Ten, ktorý lieči telo, myseľ i dušu

Archanjel Rafael

Na liečenie odkazuje už samotné meno archanjela Rafaela. Pochádza z hebrejských slov “Rapha” (“lekár”) a “el” (“Boh”). Prekladá sa teda ako “ten, ktorý lieči” alebo “Boh lieči”. Lieči ľudí i zvieratá. Lieči telo, myseľ i dušu. Podporuje uzdravenie každej choroby, uzdravenie tela, emócií i myšlienok.

Archanjela Rafaela mal Boh poslať aj na pomoc kráľovi Šalamúnovi, aby mu pomohol so stavbou chrámu. Rafael mal vtedy mať na prste prsteň s pečaťou pentagramu, bola mu prisudzovaná moc spútať zlo a ochromiť zlé bytosti. Pentagram sa potom stal jedným z najstarších symbolov lekárov a lekárnikov.

Rafael vládne vzdušnému živlu. Je spájaný s planétou Merkúr a tiež antickým bohom Merkúrom. Merkúr bol často vzývaný alchymistami, ktorí mali svojím pôsobením predovšetkým liečiť rozkol medzi ľudstvom a božstvami. Rafael ako Merkúr ukazuje cestu k nebeskému kráľovstvu. Je tiež liečiteľom ľudskej tuše, ktorú lieči aj prostredníctvom svojho zmyslu pre humor.

Rafael býva zobrazovaný ako pútnik s klobúkom. Zatiaľ čo v jednej ruke má fľaštičku s liekom, v druhej drží caduceus (Merkúrovú alebo Hermovú palicu). Ide o palicu, ktorú smerom nahor obtáčajú dva hady, v hornej časti potom nesie dve krídla. Znázorňuje všetky protiklady prírody, ktoré však tvoria jednotu a nemožno ich od seba oddeliť. Caduceus sa objavuje ako symbol už v starom Egypte a dodnes je spojovaný s medicínou.

Archanjel Rafael môže byť zobrazovaný tiež s cestovateľskou fľašou alebo rybou. V Knihe o Tobiášovi totiž prezlečený za pútnika ukazuje, ako využiť rôzne časti ryby na liečenie. Žlčník ryby vyliečil zrak Tobiásovho otca.

Rafael je patrónom lekárov, ale aj cestovateľov alebo snúbencov.

Ako archanjel Rafael lieči?

Archanjel Rafael pomáha v prípadoch týkajúcich sa zdravia, zdravia tela i duše. Dokáže uzdraviť najrôznejšie poranenia. Radí tiež, aký liek a spôsob liečby využiť, aby sa človek dopátral k vlastnému zdraviu. Prináša vitalitu, silu a spokojnosť.

Je anjelom lásky a správnej voľby. Archanjel Rafael dáva lásku, keď je jej málo. Pomáha tiež s rozhodovaním, napríklad o tom, či je daný partner ten pravý.

Potrebujete pomoc archanjela Rafaela?
Požiadajte ho! Anjeli sú tu pre všetkých, ktorí ich potrebujú. Archanjel Rafael svojou jemnou žiarivou energiou dokáže uzdravovať, pomáha nájsť životnú cestu, je ochrancom na cestách.

Ak sa s anjelmi chcete spojiť a nedarí sa vám, skúste sa spojiť s našou vešticou, zavolajte na telefón 0988 612 700. Tá kontakt s anjelmi rada sprostredkuje.

veštice online