Siala a energia stromov

les

Stromy sú živými bytosťami, ktoré uctievali už Kelti. Žijú pokojným životom, vyvíjajú sa pomaly a za celé stáročia získavajú múdrosť a nadhľad nad svetom. Stromy v sebe nesú obrovskú životnú silu.

Majestátne stromy sú napojené na energiu vesmíru a tú vyžarujú ďalej. Stromy tak dokážu energiou nabiť aj človeka. Sú zdrojom jednej z najčistejších energií. Vedľa svojej energie odovzdávajú aj pokoj, trpezlivosť a rovnováhu. Pomáhajú zbaviť sa stresu každodenného života.

Energiu stromov možno čerpať úplne jednoducho. Stačí len navštíviť les, posadiť sa pod vybraným stromom alebo nadviazať spojenie dotykom rúk či objatím. Pokora, vľúdny prístup, žiadosť a poďakovanie stromu by mali byť samozrejmosťou.

Každý strom má svoju osobnosť. Jeho duša sa označuje ako déva. Je rozdielna nielen u jednotlivých druhov, ale u každého jednotlivého stromu. Každý strom tak odovzdáva inú energiu a niektoré dokonca môžu pôsobiť negatívne. Spomeňme smútočnú vŕbu. Tá napomáha uvedomeniu, odkrýva reálnu situáciu aj všetky problémy. Precitliveného jedinca tak môže dohnať až k samovražde. Existuje však mnoho iných stromov, ktoré sú zdrojom pozitívneho myslenia a sily na zvládnutie aj tých najťažších životných situácií.

Borovica – intelekt

Kelti borovicu nazývali matkou múdrosti. Borovica posilňuje fyzické zdravie, intelekt i sebaistotu. Zmierňuje napätie, dáva silu. Upevňuje pokoj v duši a emocionálnu rovnováhu. Symbolizuje pevnosť. Je stromom zdravia a plodnosti.
Borovica má tiež liečivé vlastnosti. Esencia borovice pôsobí antisepticky, prehlbuje dych a pomáha pri respiračných ťažkostiach. Ako kúpeľ alebo mazanie pomáha borovica proti reumatizmu.

Breza – intuícia

Breza v sebe nesie jemnú ženskú energiu. Zaháňa zlé myšlienky, podporuje odpočinok a prináša novú silu. Je zdrojom vitality a krásy. Rozvíja prirodzenú intuíciu.

Buk – kompromis

Buk je zdrojom energie, ktorá dokáže harmonizovať vzťahy. Dáva nadhľad, prináša toleranciu a pochopenie pre ostatných. Posilňuje pocit bezpečia. Podporuje meditáciu. Pomáha nájsť životný cieľ, urovnať si myšlienky, upokojiť sa. Pôsobí proti bolestiam hlavy. Je tiež stromom plodnosti.

Dub – rozhodnutie

Dub dodá silu k významným rozhodnutiam. Pomáha nájsť riešenie v tých najzložitejších životných situáciách. Je tiež zdrojom sily k ich uskutočneniu.
Dubová kôra predstavuje liečivý prostriedok s protizápalovým účinkom a schopnosťou zastavovať krvácanie.

Gaštan – sebavedomie

Gaštan napĺňa človeka silou a sebavedomím. Mierni negatívne emócie, psychické napätie a obavy. Je zdrojom odvahy prekonať vlastný strach. Symbolizuje istotu, posilňuje sebavedomie. Dodáva energiu, radosť a chuť užívať si života.
Gaštanové kvety slúžia v liečiteľstve. Strom okrem iného pomáha proti reumatizmu – stačí nosiť vo vrecku plod gaštanu.

Lipa – vzťahy

Lipa je stromom lásky. Posilňuje pozitívny prístup k životu a tiež zmysel pre rodinu. Napomáha zmiereniu, podporuje súdržnosť, harmonizuje medziľudské vzťahy. Umožňuje pochopenie súvislostí. Zbavuje čiernych myšlienok. Lieči rany, pôsobí hojivo, dáva priestor k odpočinku.
Čaj z lipových kvetov nesie vedľa medovej vône tiež liečivé účinky proti nachladnutiu alebo napríklad páleniu záhy.

Smrekovec – regenerácia

Smrekovec symbolizuje regeneráciu, omladzuje. Je zdrojom energie a dobrej nálady. Podporuje tiež trpezlivosť a toleranciu. Posilňuje vôľu a oslobodzuje.

Chýba vám energia?
Doprajte si oddych a vydajte sa do lesa. Skúste nadviazať spojenie so stromom vo vašom okolí. Energiu vám môžu poslať aj naše veštice.

Na prácu s energiou sa špecializuje veštica Katka, dokáže na diaľku poslať potrebnú energiu alebo naopak odobrať tú negatívnu. Zaoberá sa alternatívnou medicínou, môže pomôcť uzdraviť telo i dušu.

veštice online