Niekoľko rád pre oživenie vzťahu

oživenie vzťahu

Každý vzťah skôr či neskôr skĺzne do určitého stereotypu. Ak vám chýba iskrenie z prvých mesiacov zoznámenia, nič nie je stratené. Nádej na zmenu existuje dokonca aj v prípade, ak máte pocit, že váš vzťah je na konci a nič ho už nezachráni. Šanca je vždy, dôležitá je ale vzájomná snaha. Ak naozaj budete chcieť byť spolu, môžete skúsiť oživiť váš partnerský vzťah. Dobrou správou je, že sa to často podarí a niekedy je dokonca pár ešte šťastnejší než predtým.

Zlepšite komunikáciu

Máloktorý vzťah, kde nefunguje komunikácia, je šťastný. Je dôležité naučiť sa spolu hovoriť a navzájom si oznamovať to, po čom túžime, čo nám urobí radosť alebo čo nám naopak vadí. Ak spolu zle či málo hovoríme, je celkom možné, že partner ani netuší, že nám niečo chýba alebo vadí. Ten druhý naopak žije v presvedčení, že o tom vie, ale že na to schválne nedbá. Skústa si preto porozprávať a navzájom sa zveriť s tým, ako sa cítite a čo by ste vo vzťahu očakávali. Niekedy aj jediný rozhovor dokáže zázraky.

Každé prekvapenie poteší

Mnoho partnerov si dáva darčeky iba pri oficiálnych príležitostiach, najčastejšie ide o Vianoce, narodeniny, prípadne výročie. Takéto dary ale nie sú skutočným prekvapením, pretože ich vlastne čakáme, aj keď často nepoznáme ich konkrétnu podobu. Skúste sa vzájomne potešiť aj inokedy v priebehu roka. A nemusí ísť len o vecné dary, potešia aj drobnosti ako napríklad pozvanie na večeru, drobná kytička alebo ak partnera zastane v nejakej domácej činnosti, o ktorej vieme, že ju nemá rád.

Vzťah je treba stále budovať

Aj keď ste spolu mnoho rokov, neznamená to, že máte svojho partnera “istého”. Práve naopak, niekedy je celkom náročné si svoj náprotivok udržať. Vzťah sa musí budovať a udržiavať neustále, nikdy by sa nemal stať pre jedného alebo obidvoch príliš nudným. Skúste niečo spoločne podnikať, dbajte o seba a nezabúdajte ani na sexuálny život.

Narušte stereotyp niečím príjemným

Vzťahu dokáže veľmi prospieť dovolenka alebo aj krátky pobyt mimo domova. Nebudú tam na vás totiž na každom kroku číhať domáce práce, ktoré ste ešte neurobili, a preto budete mať viac času sami na seba. Aj ak nemáte možnosť niekam odísť, skúste aspoň večer čas od času stráviť inak ako len pred televíziou alebo s knižkou. Môžete zájsť pre zmenu do kina, do reštaurácie alebo napríklad len na romantickú podvečernú prechádzku.

Kúzlo maličkostí

Aj naozajstné drobnosti môžu hrať v oživení partnerského vzťahu veľkú úlohu. Stačí napríklad cestou z práce kúpiť čokoládu, nezabúdať aspoň občas povedať, že máme svojho partnera radi a stále ho milujeme. Môžeme tiež potešiť svoj náprotivok tým, že mu urobíme raňajky do postele alebo ho vypočujeme, aký mal deň. A ak má práve nejaké trápenie, nezabudnite partnera pohladiť a objať.

Nezabúdajte chváliť

Aj keď nie je váš partner dokonalý (a to nie je žiadny), pochváľte ho, keď sa mu niečo podarí. A aj keď výsledok nie je úplne taký, ako si predstavujete, oceňte jeho snahu a úsilie. Každý potrebuje občas počuť, že je potrebný a že to čo robí, je užitočné a má zmysel. Ak nebudeme pochvalou šetriť muža, je možné, že domáce práce zrazu bude robiť oveľa ochotnejšie a spokojní budú obidvaja.

Veštenie online
Máte pocit, že váš vzťah by potrebovať nejaké oživenie ako soľ? Upadli ste do nudného stereotypu alebo dokonca cítite, že vaše partnerstvo zomiera? Skúste osloviť vešticu alebo kartárku, získate užitočné rady, za aký koniec vaše ťažkosti uchopiť. Stačí zavolať na telefón 0988 700 888.

veštice online