Neptún – planéta ideálov a snov

neptun

Každá planéta má v astrológii svoj význam. Moderná astrológia počíta aj s tými planétami, ktoré boli objavené len nedávno. Ide o Urán, Neptún a Pluto, tzv. Nové planéty.

Neptún patrí k tým najvzdialenejším planétam našej Slnečnej sústavy, trvá mu tiež celých 164 rokov, než prejde všetkými znameniami zverokruhu. Ovplyvňuje tak skôr celé generácie ľudí než jednotlivé životy. Preto sa mu tiež hovorí transpersonálna planéta.

Planéta boha mora

Neptún je poslednou planétou našej Slnečnej sústavy. Bol objavený na konci 19. storočia nemeckými astronómami, ako prvá planéta objavená matematickou cestou.
Dostal svoje meno po rímskom bohovi Neptúnovi, ktorý nadviazal na starogréckeho Poseidona. Išlo o vládcu mora a vody, ale aj stvoriteľa koní a dostihov.

Neptún je typický svojím trojzubcom, ktorý nesie silu tohto boha, je to symbol jeho moci. Vie rozvíriť pokojnú morskú hladinu i lámať skaly. Tento trojzubec sa tiež stal medzinárodnou astronomickou aj astrologickou značkou planéty Neptún.

Planéta vizionárov a umelcov

Neptún je podľa astrológie planétou, ktorá odráža ľudské túžby, ideály a sny. Pretože ide o planétu, ktorá sa zverokruhom pohybuje len veľmi pomaly, odráža túžby, ideály a sny celých generácií. Vypovedá o cítení ľudí danej generácie, filozofii v spoločnosti, náboženstve, politických názoroch a pod. Pozor, tieto vládnuce ideály môžu byť tiež falošné.

Neptún v astrológii môže predstavovať harmonický prvok, môže byť zjednotiteľom, ale aj narušiteľom. Oslabuje vlastné ego a povyšuje prejavy kolektívneho správania. Oslobodzuje človeka od vlastného ja. Odstraňuje individualizmus. Prináša hlboké uvedomenie, ale aj precitlivenosť alebo zmätky. Môže byť zdrojom inšpirácie, pomocníkom k naplnení vízií. Môže tiež odrážať romantickú lásku, umenie alebo mystické zážitky.

Neptún je vizionárom, tiež romantikom, básnikom, hudobníkom alebo matematikom.

Neptún v súčasnosti

Od roku 2012 sa Neptún nachádza v znamení rýb. Ide o jeho domovské znamenie, ktoré pôsobenie Neptúna ešte posilňuje. Neptún v rybách pretrvá až do roku 2026, do tej doby by vďaka jeho vplyvu mali nastať rozsiahle spoločenské, politické a náboženské zmeny.

Pôsobením rýb dochádza tiež k zmenám v správaní ľudí, k zmenám politických názorov. Objavuje sa však aj negatívna stránka zmien. Môže mať podobu rôznych epidémií a živelných katastrof. Na povrch vyplávajú doteraz skryté aféry najvyšších a najrešpektovanejších ľudí. Tie tiež otriasajú základmi spoločenského systému.

Ľudia budú pod vplyvom Neptúna v rybách hľadať duchovné rozmery života, intuíciu uprednostňovať pred logickým myslením. Veda už nebude jediným platným systémom. Do popredia by sa mal postupne dostať aj súcit.

Čo hovoria hviezdy?

Tiež vás zaujíma posolstvo hviezd? Chcete vedieť, čo vypovedajú planéty hviezdnej oblohy? Láka vás odhaliť súvislosti medzi postavením hviezd a vašim konkrétnym životom? Zavolajte niektorému z našich astrológov na telefón 0988 700 888, s pomocou hviezd zodpovie vaše otázky.

veštice online