Nechajte sa omámiť kúzlom magických vôní

Svet magických vôní

Vône sprevádzajú ľudstvo už odnepamäti. A aj v dnešnej dobe sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Parfumy a toaletné vody, esenciálne oleje, vonné sviečky a vosky, aromalampy aj celá paleta najrôznejších produktov. To všetko má jednu spoločnú vlastnosť: vôňu. Konkrétne vôňu daného prípravku si vyberáme podľa toho, či nám je príjemná alebo nie. Málokto si však uvedomuje, že jednotlivé vône majú ešte oveľa väčšiu moc, ako sa im bežne pripisuje.

Vône sú všade okolo nás

Vôňa sa získavajú mnohokrát zložitým procesom z konkrétnych druhov byliniek, kvetov, kríkov i stromov. Výťažky z rastlín sa následne používajú v parfumárstve, kozmetickom priemysle, v potravinárstve či pri výrobe rôznych upratovacích a pracích prostriedkov. Práve aróma totiž do značnej miery ovplyvňuje, či si daný produkt kúpime alebo nie. A to aj napriek tomu, že mnohokrát si ani neuvedomujeme, že náš nákup do značnej miery ovplyvňuje práve vôňa a to, ako na nás pôsobí.

Ešte väčšiu úlohu hrajú vône pri výbere parfumov, toaletných a kvetinových vôd. Často sa s konkrétnou vôňou stotožňujeme, jej vlastnosti odrážajú aj náš vlastný charakter.

Práve vonné zložky rôznych rastlín hrali dôležitú úlohu aj v magických rituáloch už od praveku. Tradične sa používali pri iniciačných rituáloch, vykurovaní, šamanských kúzlach a podobne. A neodmysliteľne sú spojené aj s náboženstvom, stačí spomenúť na kadidlo. Niet divu, že vône pútajú pozornosť odjakživa, dokážu nás totiž veľmi silne ovplyvňovať.

Čo všetko dokážu vône …

Vône majú úžasnú moc. Dokážu priamo ovplyvňovať duševný i fyzický stav, môžu podporiť vzájomnú príťažlivosť, navodiť relaxáciu, uľahčiť zaspávanie, zlepšiť náladu, zvýšiť koncentráciu či prebudiť erotickú túžbu. Stačí si len vybrať tú správnu vôňu, napríklad v podobe parfumu či toaletnej vody.

Citrusové vône

Príjemne osviežujú dušu i telo, zlepšujú výkonnosť a schopnosť sa sústrediť. Odstraňujú únavu, naopak je možné využiť ich ako doping pre energiu a vitalitu. Podporujú sebavedomie, sú vhodné pre prípady, keď zo seba potrebujeme takzvane vydať to najlepšie. Symbolizujú sviežosť a čistotu, často sú spájané s teplom a slniečkom.

Levanduľová vôňa

Táto vôňa patrí k tým najobľúbenejším, neodmysliteľne je spojená s Francúzskom, predovšetkým jej preslneným juhom. Levanduľová vôňa má jedinečnú schopnosť navodzovať relaxáciu, podporuje odpočinok, upokojenie. Zlepšuje náladu, odstraňuje stres a dokonca je preukázané, že môže pomôcť pri migrénach. Je tiež vhodná pre zdravý a ničím nerušený spánok.

Svieže ovocné vône

Parfum s ovocnou vôňou dokáže žene ubrať aj niekoľko rokov. Symbolizuje totiž mladistvosť, sviežosť, elán do života aj dobrú náladu. Tieto vône sú radostné a zábavné, odrážajú energie svojho nositeľa. Žena, ktorá chce dobre zapôsobiť na prvej schôdzke, by mohla siahnuť práve po niektorej z ovocných vôní. Odporúčať možno napríklad broskyňu, marhuľu alebo hrušku.

Tajuplné pižmo

Parfum, ktorý obsahuje pižmo čiže mošus, by mal mať doma každý. Táto zložka, ktorá pochádza z živočíšnych vonných látok, má totiž úchvatné účinky. Predovšetkým pôsobí ako afrodiziakum, podporuje príťažlivosť, vzbudzuje sexuálnu túžbu. Okrem omamného a zvodného účinku pôsobí uvoľnene, povzbudzuje a zlepšuje náladu.

Drevitá vôňa

Najmä muži si obľúbili parfumy, ktoré sa vyznačujú drevitou vôňou. Často obsahujú santalové drevo, céder, vetiver, niektoré druhy živíc, borovicu. Jedná sa o vône, ktoré odrážajú istú mužskosť, dominanciu a silu. Napriek tomu sú svieže a veľmi príjemné, symbolizujú aj určitú eleganciu a sebavedomie.

Chcete na okolie pôsobiť sebavedomejšie?
Potrebujete získať srdce muža svojich snov? Túžite si udržať dobrú náladu po celý deň? Nechajte si od veštice poradiť vôňu, ktorá bude pre vás ako stvorená.

veštice online