Mágia počasie. Rozkážeme vetru a dažďu?

Mágia počasia

Kúzla a magické rituály možno aplikovať na mnoho oblastí ľudského života a toto tajuplné umenie je možné využiť aj pre ovplyvňovanie sveta okolo nás.

Ľudia sa snažili predpovedať, aké počasie bude v najbližších dňoch či týždňoch, už od pradávna. Veľmi pravdepodobne sa o to pokúšali už v praveku pred mnohými a mnohými tisíckami rokov. Predovšetkým od doby, kedy sa v rôznych kútoch sveta začalo rozvíjať poľnohospodárstvo, teda zámerné pestovanie plodín, bolo žiaduce počasie nielen predpovedať, ale tiež ho skúsiť ovplyvniť magickými praktikami. Niet divu, veď práve na úrode boli ľudia existenčne závislí a dlhotrvajúce sucho alebo náhla povodeň mohli spôsobiť skutočnú katastrofu, kedy dávni poľnohospodári nemali čo do úst …

Ovládanie počasia čiže atmokinézia

Snahy o predpovedanie a ovplyvnenie počasia sprevádzalo ľudstvo aj v neskorších dobách, predovšetkým v staroveku. Umenie ovládania počasia bolo veľmi cenné u prírodných národov po celom svete a bolo (a mnohokrát doteraz je) tiež bežnou súčasťou šamanských praktík. V stredoveku boli tieto schopnosti znemožnené, spomeňme na neblaho preslávený hon na čarodejnice …

Umenie môcť si pričarovať konkrétne počasie by sa aspoň z času na čas hodilo určite úplne každému. Uveďme pár príkladov. Veď kto by nechcel pravú zasneženú zimu na Vianoce, dostatok vlahy pre zeleninu na záhradku a krásne slnečné počasie na plánovaný víkendový výlet do prírody. Počasie si ale väčšinou robí, čo chce a nie je nezvyčajné, keď je na Štedrý deň také teplo, že rozkvitajú prvosienky, úrody na záhradke sa nedočkáme kvôli veľkému suchu alebo neskorému mrazu a miesto príjemného zážitku z víkendovej prechádzky strávime kvôli dažďu oba dni zavretí doma.

Je nejaký fígeľ, ako nejako jednoducho “prepnúť” počasie a miesto vetra a dažďa vykúzliť krásny slnečný deň bez mráčika? Bohužiaľ, jednoduchým lusknutím prstov to skutočne nejde. A dokonca ani žiadnym jednoduchým magickým rituálom. Je potrebné si uvedomiť, že počasie je veľmi mocný živel, ktorý nie je možné si len tak podmaniť. Vyvolení šamani skutočne môžu do určitej miery aktuálne počasie ovplyvniť, ale ani oni nemôžu nechať na želanie zatiahnuť oblohu a naopak. Svojimi praktikami môžu iba mierne korigovať množstvo zrážok, trochu zmierniť následky sucha a podobne. V tomto smere sú klimatické javy skrátka oveľa silnejšie ako my a do značnej miery naopak ovplyvňujú ony nás.

Skôr než priamo ovládať počasie však môže každý skúsiť intuitívne naplánovať určité aktivity do doby, kedy bude žiaduce to či ono počasie. Pre tieto účely je možné použiť napríklad kyvadlo a opýtať sa ho, či je už čas pre zasadenie paradajok, či ísť do prírody v sobotu alebo skôr až v nedeľu a podobne. V tomto prípade nejde priamo o atmokinéziu, ale o šikovné a praktické využitie jednoduchej mágie.

Veštice online
Nielen na počasie nasledujúcich dní sa dá opýtať veštice. Zistite, aký bude v nadchádzajúcom období aj váš osobný život a buďte pripravení.

veštice online