Harmonické číslo 6 je cestou k dokonalosti

numerologia Číslo 6

Každé číslo má svoj špecifický význam a magické vlastnosti, navyše je v ňom ukrytá významná symbolika. Ako je to s číslom 6, čo znamená a predstavuje? A akí sú ľudia, ktorých životným číslom je práve šestka?

Vypočítajte si svoje osudové číslo

Číslo 6 a jeho najdôležitejšie vlastnosti

Už od minulosti bolo toto číslo považované za cestu k úplnej dokonalosti. Dôvod môžeme nájsť priamo v prírode, pretože práve včelí plást má šesť pravidelných hrán a zo šiestich ramien sa skladajú nežné kryštály snehových vločiek, tiež niektoré kvety majú šesť okvetných plátkov – a mimochodom šestlistá ruža sa objavovala napríklad v znakoch niektorých miest v stredoveku. Dôležitým symbolom bola tiež šesťcípa hviezda, ktorá bola tvorená dvoma rovnostrannými trojuholníky, hovorilo sa jej tiež hexagram.

Tento symbol sa objavil už v starovekom Egypte, ale je známejšia v spojitosti s Izraelom. Táto šesťcípa hviezda v sebe ukrýva znázornenie mužskej a ženskej energie, ohňa v protiklade k vode a je v nej obsiahnutý aj vzduch a zem. Je teda zrejmé, že s číslom 6 sa stretávame často už od minulosti a jeho úloha je naozaj významná.

Najdôležitejšie vlastnosti šestky v skratke:

  • Zastupuje harmóniu a súlad
  • Znamená zmysel pre krásu a umenie
  • Súvisí s hmotnými vecami (napríklad majetkom)
  • Zahŕňa všetky druhy vzťahov (partnerstvo, materstvo, priateľstvo a pod.)

Charakteristika životného čísla 6

Akí sú ľudia, ktorí majú šestku ako svoje životné číslo?

Kladné vlastnosti
Väčšinou ich charakterizuje pokojná a mierumilovná povaha. Sú prevažne vyrovnaní, stoja nohami pevne na zemi, majú zmysel pre spravodlivosť a sú zodpovední. Nezriedka sú to v spoločnosti obľúbení jedinci, a to pre svoju srdečnú a veselú povahu. Svojich blízkych málokedy nechajú na holičkách, je pre nich totiž typická ochranárska povaha, ponúknuť pomocnú ruku v ťažkých životných situáciách im nerobí ťažkosti. Títo ľudia by sa rozdali predovšetkým pre svoju vlastnú rodinu, v ktorej predstavujú hlavný pevný bod, sú symbolom istoty, zázemia a pocitu bezpečia. Pre svoju povahu sú často takzvanou “vŕbou”, kedy ochotne vypočujú starosti svojich blízkych, dokážu nielen povzbudiť, ale v prípade, že majú možnosť, radi pomôžu prekonať rôzne ťažkosti.

Záporné vlastnosti
Ich povaha je niekedy až príliš mierna, s čím súvisí častá nerozhodnosť, nedostatok ctižiadosti, ambícií alebo sebavedomia. Títo ľudia sú veľmi citlivý až zraniteľní, je pomerne ľahké sa ich dotknúť. Nedostatok viery v samého seba niekedy zapríčiní aj to, že sa nechajú inými ľuďmi využívať. Túžia po uznaní aj po tom, aby im niekto prejavil viac úcty. Nezriedka majú vysoké citové nároky, neustále potrebujú uisťovať, že ich má partner rád a majú veľkú potrebu lásky ako takej.

Ste zvedaví, aké životné číslo je práve to vaše?
Oslovte vešticu a nechajte si ho vypočítať. Dozviete sa vďaka tomu o sebe zaujímavé veci a možno lepšie porozumiete tomu, akí ste.

veštice online