Dievča alebo chlapec? Odpoveď môžete zistiť aj bez ultrazvuku

Ako zistiť pohlavie bábätka

Tehotenstvo je bezpochyby úplne výnimočným obdobím každej ženy. Pre nastávajúcu mamičku a jej partnera je pochopiteľne najdôležitejšie, aby všetko prebehlo bez prípadných zdravotných komplikácií a narodilo sa im zdravé bábätko. Mnoho párov sa však tiež veľmi teší na okamih, kedy sa dozvie, či sa v brušku ukrýva dievča alebo chlapec. Niekedy je pre určenie pohlavia ešte príliš skoro, výnimkou nie sú ani situácie, kedy nie je možné napríklad kvôli polohe bábätká s istotou pohlavie zistiť až do samotného pôrodu. Ak patríte medzi tých, ktorí sú napätí, ako to s pohlavím bábätka je, môžete si vziať na pomoc trochu mágie a vyskúšať jednu z osvedčených starých babských rád.

Babské rady pre určenie pohlavia dieťaťa

V minulosti pochopiteľne také moderné vymoženosti, ku ktorým patrí ultrazvuk, vôbec neexistovali. A preto nie je divu, že naši predkovia vymysleli celý rad najrôznejších spôsobov, ktoré mali pomôcť odhaliť, či sa v brušku mamičky schováva dievčatko alebo chlapček.

Tvar tehotenského bruška

Hovorí sa, že ak je krásne zaoblené a guľaté, mohlo by ísť o dievčatko. Bruško špicaté alebo nepravidelného tvaru odkazuje skôr na chlapčeka.

Nevoľnosti

Pokiaľ má nastávajúca mamička len mierne alebo vôbec žiadne ranné nevoľnosti, svedčí to o chlapčekovi. Ak však často vracia a je jej neustále zle, bude to pravdepodobne dievča.

Chute

V tehotenstve sa menia chute, a to mnohokrát veľmi výrazne. Pokiaľ má mamička chute predovšetkým na sladké a môže sa utĺcť napríklad po čokoláde, narodí sa jej asi dievčatko. Oproti tomu chute na slané pokrmy napovedajú, že je v brušku malý chlapec.

Priberanie otecka

Zvláštna babská rada hovorí, že ak v tehotenstve rastie bruško nielen mamičke, ale dokonca aj oteckovi, respektíve aj on priberá na váhe, potom očakávajú dievčatko.

Kvalita pleti

Tehotenstvo je obdobím mnohých premie a mení sa aj kvalita pleti mamičky. Ak sa to tak deje skôr k horšiemu, mala by mamička začať chystať výbavičku v ružovej farbe.

Poloha pri spánku

Každej nastávajúcej mamičke vyhovuje iná poloha pre spánok. Pravý bok vraj uprednostňujú mamičky budúcich dievčatiek.

Podľa moču

Táto metóda je pomerne zdĺhavá a praktizovala sa skôr v minulosti. Tehotná žena pravidelne zalieva močom dve obilniny – jačmeň a pšenicu. Odpoveď na pohlavie sa pozná podľa toho, ktorá z nich vyklíči a vyrastie skôr. Pšenica symbolizuje dievča, jačmeň chlapca.

Čarovanie s prstienkom

Táto rada má pravdepodobne vôbec najbližšie k mágii, je však veľmi jednoduchá, skúsiť ju tak môže úplne každý. Snubný prstienok sa uviaže na vlas nastávajúce mamičky a podrží sa nad tehotenským bruškom. Ak jeho pohyb robí skôr kruhy, malo by ísť o dievčatko. Ak sa ale kýva zo strany na stranu, potom sa jedná o chlapca.

Nezosobášený pár môže skúsiť toto kúzlo aj s iným prstienkom, majiteľky krátkych vlasov ho môžu potom uviazať jednoducho k niti či bavlnke.

Niekedy nie je potrebné uchyľovať sa k babským radám alebo nedočkavo čakať na ultrazvuk. Mnoho žien má totiž zvláštnu intuíciu a už od samého začiatku tehotenstva vycíti, či sa narodí dievčatko alebo chlapček. Podľa moderných výskumov bolo dokonca prekvapivo zistené, že väčšina mamičiek sa nepopletie.

Ako zistiť pohlavie bábätka?
Jednou z ďalších možností, ako odhaliť pohlavie nenarodeného dieťaťa, je opýtať sa kariet. Veštica vám môže navyše prezradiť aj to, čo vás v ďalších mesiacoch čaká, prípadne spoločne môžete skúsiť nájsť odpovede na otázky, ktoré vás zaujímajú.

veštice online