Ako sa stať psychicky odolnejší?

psyche

Kto z nás by si neprial stať sa psychicky odolnejší? Lepšie by sme zvládali nepríjemné situácie. Vedeli by sme vykorčuľovať zo všetkých životných zákrut a nezablúdili do žiadnych slepých uličiek. Boli by sme úspešnejší, výkonnejší, aktívnejší a spokojnejší.

Psychická odolnosť je niečo, čo je čiastočne predurčené. Jednoducho niekto zvláda stresové situácie lepšie ako iný. Niekto má lepšie predpoklady k danej práci než iný. Niekomu vyhovuje rýchle tempo, zatiaľ čo inému nie. Táto nesporne výhodná vlastnosť však tiež odráža rôzne životné zážitky.

Psychickú odolnosť napríklad podporuje radostné detstvo, harmonické rodinné vzťahy alebo napríklad výnimočný talent. Negatívne sa na ňu naopak podpisujú rizikové faktory, napríklad alkoholik v rodine, chudoba, zdravotné ťažkosti a pod. To však ešte stále nie je všetko. Psychická odolnosť sa dá do istej miery zvyšovať systematickým úsilím.

Tu sú tri užitočné tipy na zvýšenie psychickej odolnosti!

Tip číslo 1 – Stanovte si reálne ciele a smerujte k nim.

Nenechajte sa vyviesť z miery čiastočnými neúspechy. Nedajte priestor svojim strachom. Dovoľte si občas prehrať, ale buďte silní a verte si.

Tip číslo 2 – Myslite pozitívne, avšak nebuďte falošní.

Nenahovárajte si svoje schopnosti, priznajte si nedostatky a zapracujte na nich, možností je celá rada.

Tip číslo 3 – Otvorene komunikujte.

Na schopnosti komunikácie závisia nielen partnerské, ale aj obchodné alebo pracovné vzťahy. Existuje pritom mnoho metód a návodov, ako komunikáciu zlepšiť, ako sa naučiť správne komunikovať a tiež načúvať ostatným. Základom je rešpekt, tolerancia, empatia a otvorenosť.

A jeden tip navyše – Nebojte sa požiadať o pomoc.

Znakom psychickej odolnosti je aj schopnosť požiadať niekoho o pomoc v situáciách, keď to potrebujem. Nikto z nás nie je dokonalý. Každý máme iné schopnosti a predpoklady. Iste je potrebné budovať zdravé sebavedomie, ale súčasne si tiež je potreba uvedomiť, že niečo je nad rámec mojich síl. Potom možno väčšinou veľmi ľahko nájsť niekoho, kto môže v danej situácii pomôcť. Stačí sa len sa zbaviť neoprávneného strachu a požiadať ho!

Kam sa obrátiť?

Možností je celá rada. Existujú komerčné kurzy zamerané na osobný rozvoj, k dispozícii sú konzultácie s psychológmi či psychoterapeutmi. Alternatívne orientovaní ľudia budú hľadať pomoc u duchovných vodcov a guru, iní zase napríklad v ezoterike.

Veštenie cez telefón
Jednou z variant pomoci sú určite aj veštice a kartárky. Pomôcť môžu aj obyčajné hracie karty, rovnako tak karty cigánske či tarotové. Pre jemnejšie povahy sa skvele hodia anjelské karty a komunikácia s anjelmi, ktorá dokáže povzbudiť a naviesť na správny smer. V neposlednom rade je tu aj práca s energiou reiki, čistenie aury alebo napríklad automatická kresba.

To všetko môžu sprostredkovať naši veštci, to všetko a oveľa viac. Stačí sa len na nich obrátiť. Stačí ich len požiadať o pomoc. Len si vybrať, zdvihnúť telefón, vytočiť číslo 0988 612 700 a oznámiť, s čím chcete pomôcť.

veštice online