Škorpión – horoskop na rok 2024

23.10. - 21.11.

Škorpión – horoskop na rok 2024

Pred vodnými bytosťami sa otvára priestor na uskutočnenie zásadných zmien spojených s citovým životom. Napokon, viacerí Škorpióni za ostatné roky badajú, že zväzok, v ktorom jestvujú, nie je tým pravým orechovým. V roku 2024 sa situácia rozuzlí, a to buď tak, že partneri nájdu zdravé názorové prieniky či kompromisy, a teda ostávajú spolu, alebo ich čaká vzťahová bodka – čiže ukončenie „spojiva“. Väčšia skupina detí Pluta siahne po možnosti B.

Škorpióni budú plní sexuálnej sily. Zatúžia po nových intímnych dobrodružstvách. V tomto smere platí: ak ste v zadanom režime, kučeravé myšlienky zameťte pod koberec; ak ste sami, užívajte si, no majte zdravé hranice a mantinely.

Na úrovni matérie sa objaví masa nových výziev. Týka sa to „vodákov“, ktorí pracujú i podnikajú. Škorpiónov to na jednej strane poteší – pretože nové méty prinesú viac peňazí na osobné konto, na strane druhej zaťaží, a to najmä za predpokladu, ak „prepísknu“ svoje sily. Duchovno radí: v úlohách si spravte poriadok. Najskôr dokončite jednu aktivitu, až potom sa pustite do ďalšej. Ak si na plecia položíte viac než unesiete, môžete vyhorieť alebo ochorieť. Nebojte sa „vypnúť“ vždy, keď o to poprosí telo alebo duša.

Vyhýbajte sa špekuláciám a pochybným obchodom, prípadne kontaktom s ľuďmi, o ktorých sa šíria zvláštne chýry.

Čas, ktorý sa „ukrojí“ z materiálna, investujte do vlastného Ja. Robte čokoľvek, čo vás teší. Nasledujúci rok silne žičí duchovnému progresu. Zvýšte záujem o témy medzi nebom a zemou. Nečudujte sa, keď sa vám prihovoria anjeli, elementárne bytosti, prípadne aj vaši zosnulí blízki. Dôvod? Cibria sa vaše spirituálne kvality.

V rámci zdravia treba mať pod dohľadom srdcovo-cievny systém.

Január až marec
Úvod roka prináša silu, energiu, vervu, ctižiadostivosť, dobrodružného ducha. Zatúžite okúsiť a mať viac. Novým výzvam sa nebráňte. Január má inovatívny charakter.
Vo februári veľa komunikujte – emócie si nenechávajte v útrobách. Hovorte o tom, čo vás teší, ale i o tom, čo vás kvári. Diskutujte s polovičkou i rodinou. Ťukanie do mobilu vymeňte za zdravý dialóg.
Počas marca vás čaká vnútorná analýza. Zrejme budete hodnotiť svoj doterajší život. A zvažovať, čo k nemu potrebujete a čo už nie.

Apríl až jún
Apríl bude zložitejší. Vo vzduchu visí vybíjanie osobných batérií. Nesmiete sa preťažovať. Dbajte na zdravú, harmonickú a vyváženú psychiku. Stráňte sa ľudí, pri ktorých cítite úbytok sily.
V máji vás „prestúpia“ duchovia pokušení a nerestí. Na obzore sú flirty, prípadne aj nevera. Ak ste vo vzťahu, pokúste sa pudy okresať na minimum – a zvážiť následky činov. Hriešne myšlienky zameňte za duchovné aktivity.
Počas júna nastane u mnohých Škorpiónov zlomová situácia. Niečo sa uzatvorí, ukončí, zavŕši. Transformačné momenty plne akceptujte.

Júl až september
Júlové dni žičia práci na vlastnom Ja. Zdokonaľujte to, v čom vynikáte, praktizujte záľuby a koníčky, skrášľujte telo, rozhodujte sa vo vlastnej réžii – nie na základ toho, čo chcú ostatní.
V auguste si dožičte dovolenku. Buď sám či sama, alebo s človekom, s ktorým sa cítite dobre. Prípadne aj s rodinou. Vyberte si destináciu zaliatu slnkom a naplnenú láskavými ľuďmi.
September praje materiálnemu progresu. Chcite – a majte viac. Rozbehnite nové aktivity, projekty, obchody.

Október až december
Počas októbra sa oplatí pokúšať pani Šťastenu. Môže vás potešiť výhrou. Aj väčšou. Zdravo riskujte. V desiatom mesiaci siahnite po premyslených investíciách.
V novembri sa nenechajte ovplyvniť inými ľuďmi. Ak sa vás od niečoho budú snažiť odhovoriť, je to buď preto, že vám nedoprajú, alebo preto, že v sebe živia strachy. Rozhodujte sa výsostne podľa seba – a stotožnite sa s pravdou, že verdikt, ktorý učiníte, bude osožný.
Výsledky smelých počinov dozrejú už počas decembra – a vy si poviete: „Rozhodol či rozhodla som sa správne!“.

Kľúčové slová či slovné spojenia
Ja, správne rozhodnutia, poriadok v pracovných témach, neprepínanie osobných síl, ustriehnutie pokušení a hriechov, duchovný rozkvet

Priaznivé mesiace
január, júl, august, september, november a december

Nepriaznivé mesiace
apríl a máj

Šťastné čísla
3, 10, 11, 17, 22, 23 a 49

Harmonizujúci minerál
Ruženín – minerál pokoja, mieru a harmónie, do všetkých sfér bytia prináša lásku, rozpúšťa medziľudské nešváry, „láme“ pokušenia a neresti, odbúrava stresové faktory


veštice online