Ryby – horoskop na rok 2024

19.2. - 19.3.

Ryby – horoskop na rok 2024

Z detí Neptúna sa počas nového roka vykľujú odvážni jedinci, ktorí si vážia samých seba. Už nebudú len dávať; naučia sa aj brať. Do ich životov vkĺznu vyvážené, čiže recipročné energie. Tým, že Ryby zmenia svoje Ja, a tým, že okoliu ukážu svoju sebalásku, sa môže stať, že prestanú byť zaujímavé pre partnera či partnerku. A to – pochopiteľne – poznačí vzťahy. Reč je najmä o tých zväzkoch, v ktorých sa vodné bytosti dosiaľ obetovali pre svoju polovičku, robili to, čo chcela ona, prispôsobovali sa jej, skákali, ako pískala, prípadne ju ťahali z problémov a nešvárov. Teraz to už robiť nebudú, a tak možno predpokladať zánik nefunkčných vzťahov. Daný moment je pre Ryby nesmierne dôležitý: prostredníctvom zásadného zvratu sa posunú vpred. Uzavretím jednej kapitoly sa otvoria kapitoly nové. A oveľa, oveľa prajnejšie. Čerstvý zväzok na seba nenechá dlho čakať – rok 2024 žičí stretnutiu novej polovičky. Oveľa lepšej a obetavejšej. Na svoje si prídu aj tie Ryby, ktoré sú dlhodobo samy. Na spriaznenú dušu môžu naďabiť napríklad v práci. Starších nositeľov posledného znamenia zodiadku poteší v nadchádzajúcom roku kvalitné rodinné prostredie – bez zbytočných konfliktov.

Zmenové udalosti sa dotknú aj materiálnej sféry. Vodné osoby budú v roku 2024 smelé, akčnejšie a uvedomujúce si svoje plusy a kvality. A tiež často hovoriace „nie“. Nedovoľujúce, aby na ne šéf či kolegovia hádzali svoje úlohy a kompetencie. Aj preto sa môže prihodiť, že zo súčasného džobu budú musieť odísť. Do novej roboty – ktorá môže prísť relatívne rýchlo – vstúpia nositelia posledného znamenia zvieratnka ako sebaisté bytosti, ktoré rovnako sebaisto vníma aj okolie. A to znamená, že si ich nadriadený bude vážiť a oceňovať kvality osobnosti. Časť Rýb nájde zamestnanie v cudzine.

Ryby na dôchodku očarí zberateľská vášeň. Prípadne aj záhradkárčenie alebo relaxačná turistika.

V rámci zdravia treba mať pod kontrolou krv a lymfu.

Január až marec
Už počas prvého mesiaca mnohé Ryby spozorujú, že sú sebaistejšie než vlani. Láska voči vlastnému Ja narastie. A rovnako sa posilní vedomie, že sú mocné bytosti, ktoré sa ničoho a nikoho neboja.
Február prináša aktívne energie. Vodní jedinci budú mať pomyselné vrtule v zadku. Neobsedia. Ak si niečo zaumienia, do praxe to budú chcieť pretaviť ihneď a bez okolkov.
Marec žičí intimite. Cieľ je jasný: skvalitniť pomyselnú posteľovú energiu s polovičkou – samozrejme, za predpokladu, že v partnerstve či manželstve jestvuje láska a porozumenie.

Apríl až jún
Počas aprílových dní sa oplatí načúvať intuícii – dobre vám poradí pri riešení otázok či dilem. Ak vás fascinujú témy medzi nebom a zemou, zdokonaľujte sa v nich. Riaďte sa fázami Mesiaca – v momentoch, keď je v dobrých konšteláciách, robte kľúčové rozhodnutia. V tomto smere pomôže lunárny kalendár.
V máji vás čaká životné „sito“. Oddelíte pomyselnú úrodu od zvyškov. Zbavíte sa toho, čo nefunguje. A povzbudíte to, čo stojí na pevných základoch. Vo vzduchu visia zásadné zmeny – aj také, ktoré sú spojené so vzťahmi, aj také, ktoré majú materiálny ráz.
Verdikty, ktoré učiníte alebo ktoré sa odohrajú samy, neľutujte. Je možné, že sa vás počas júna zmocní zvláštny splín – no nepodľahnite mu. Ostávajte pozitívne zmýšľajúca bytosť.

Júl až september
Júl praje novým začiatkom. Ak ste čosi uzatvorili alebo ak sa čosi skončilo samo, nahraďte to sviežimi energiami. Z čerstvých výziev nemajte strach.
V auguste môžete vylepšiť všetky vzťahy, ktoré vás obklopujú. Ryby bez partnerstva či manželstva zrejme natrafia na zaujímavého jedinca. Oplatí sa mať oči na stopkách.
September bude náročný na pracovné či domáce povinnosti. Všetky však zdoláte ľavou zadnou. Na obzore je zlepšenie finančných „prúdov“.

Október až december
V októbri sa vzdelávajte. Čítajte múdre knihy – aj ezoterického charakteru. Prinesú vám odpovede na kľúčové otázky. A posilnia vo vás spirituálne kvality. Zvláštne udalosti, ktoré zaregistrujete v domácnosti, môžu indikovať blízkosť bytosti z iných sfér.
Počas novembra – priam dokonalého mesiaca – si vychutnávajte dary života i Univerza. Vydarí sa vám všetko, čo čoho investujete energiu a pozornosť.
V decembri vypnite a na svojom pomyselnom motore stlačte „off“. Zaslúžite si oddych. Meditujte, rozjímajte, cibrite záľuby alebo koníčky. Stresy dajte bokom.

Kľúčové slová či slovné spojenia
Ja, sebahodnota, kvality duše, schopnosť hovoriť „nie“, dôležité zmeny, úprava života, nový vzťah, duchovný rozmach

Priaznivé mesiace
február, júl, august, október a november

Nepriaznivé mesiace
jún a december

Šťastné čísla
9, 10, 11, 16, 27, 33 a 38

Harmonizujúci minerál
Tigrie oko – kameň životnej sily a ochrany solárneho pletenca, stará sa o povzbudzovanie sebalásky a sebaúcty, z človeka kreše sebaistého jedinca, ktorý sa nedá manipulovať či zneužívať, osoží pri dôležitých transformáciách


veštice online