Hadonos – trináste znamenie zverokruhu

2

Zverokruh má v tradičnom európskom horoskope celkom dvanásť znamení. Nie je to však zďaleka také jednoznačné, ako by sa mohlo zdať. Aktuálne postavenie Slnka totiž nezodpovedá znameniu zverokruhu podľa daného dátumu, je asi o znamenie pozadu. Slnko navyše neprechádza počas roka dvanástimi, ale trinástimi znameniami. Na prelome novembra a decembra zavíta aj do sféry Hadonosa. V horoskope však žiadne takéto znamenie nenájdeme. Ako to teda je?

Moderný vek

Žijeme v 21. storočím a postavenie Slnka a znamenia zverokruhu nie sú v súlade. Astrologicky ide napríklad o obdobie Barana, ale Slnko je v tom čase ešte v znamení Rýb, teda o jedno znamenie späť. Tento jav je spôsobený tzv. Precesiou, tzn. krúživým pohybom Zeme, ktorý nezodpovedá tvaru gule a kolmej rotačnej osi. Zem je totiž mierne sploštená a rotačná os pri pohybe opisuje plášť kužeľa. Tak sa za dvetisíc rokov stalo, že znamenia zverokruhu nezodpovedajú konkrétnemu postaveniu Slnka.

V čase Babylonskej ríše, kedy horoskop vznikol, bolo postavenie Slnka a znamenia zverokruhu pochopiteľne v súlade.

Precesia je tiež prvotnou príčinou, vďaka ktorej sa medzi dvanásť znamení zverokruhu dostalo ešte znamenie trináste. Jedná sa o znamenie Hadonosa, ktoré by v nadväznosti na postavenie Slnka malo vládnuť období od 29. novembra do 17. decembra.

Hadonosa možno na severnej pologuli najlepšie pozorovať na prelome júla a augusta. Pri zotmení žiari vysoko na južnej oblohe. Na južnej pologuli je Hadonos najlepšie viditeľný v zimnom období. Jeho najjasnejšia hviezdou je Ras Alhague (Hlava Hadonosa). Súhvezdie sa sčasti prekrýva s mliečnou dráhou.

Čo je to Hadonos?

Hadonos je v poňatí mytológie liečiteľom, ktorý navracia zdravie a lieči, resp. kriesi dokonca i mŕtvych. Lieky mu pomáha zostavovať had. Pochopiteľne ide predovšetkým o liečivé byliny.
Obdobie Hadonosa, teda koniec novembra a prvá polovica decembra, má byť obdobím skúšok a premeny energií. Ide o obdobie nového vývoja.

Ak by sme o Hadonosovi uvažovali ako o znamení zverokruhu, patrila by k nemu časť ľudí zrodených v znamení Strelca.

Ľudia narodení v tomto období majú byť vizionármi so silne vyvinutou intuíciou a vnútornou silou. Môžu z nich byť skvelí liečitelia, mystici alebo psychológovia. Na druhej strane sa nemusia počas svojho života naučiť pracovať so svojou silnou energiou, a tá ich potom postupne zahubí.

Akokoľvek, sú to výrazní ľudia s dobrodružnou povahou. Spravidla majú výrazné gestá a neutrálne reakcie im nie sú vlastné. Nevedia odpočívať.

Ako to teda je?

Hadonos je určite zaujímavým spestrením, ale tradičná astrológia s ním nepočíta. Dvanásť znamení zverokruhu funguje v astrológii po tisíce rokov a je zbytočné na tom čokoľvek meniť.

Obráťte sa na astrológov
Ak vás zaujíma, čo hviezdy vtkali do vienka priamo vám, obráťte sa na niektorého z našich skúsených astrológov. Informácie od astrológa iste budú užitočné aj ľuďom zrodeným v znamení Strelca, resp. Hadonosa.

veštice online